Cihannüma Derneği tarafından Anadolu Şiir Akşamları’nın ikincisi Aksaray’da düzenlendi

İlki Amasya’da merhum şair Seyfeddin KARAHOCAGİL anısına düzenlenen şiir akşamına ülkemizin farklı şehirlerinden otuzun üzerinde şairin katıldığı program saat 20.30’da Zinciriye Medresesi’nde Cihannüma Aksaray İl Temsilcisi Mustafa Avşar ile Cihannüma Kültür ve  Sanat Komisyonu Başkanı Enes Güneyli’nin selamlama hitapların ardından Genel Başkan Rıza Yorumaz’ın açılış konuşması ile başladı.

Yorulmaz konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Şair, halktan gelen ilhamların katipliğini yapan kimsedir. Şair, yaşadığı dünyayı, olayları ve insanları herkesten farklı algılayan kişidir. Şair, bu dünyada yaşar lakin bu dünyayı yaşamaz. İşte Anadolu Şiir Akşamları ile bu sırra mazhar olma sevdası peşinde olan şair dostlarımızı senede bir defa da olsa bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bu program vesilesiyle bir taraftan yeni dostluklar kuruyor, mevcut dostlukları pekiştiriyor, kültür hayatımızın zenginleşmesine katkıda bulunuyorken, diğer taraftan bunu her sene başka ilde düzenlemek suretiyle Anadolu’yu daha fazla yaşıyor daha derinden teneffüs ediyor ve daha çok besleniyoruz. 

Cihannüma Anadolu Şiir Akşamları’nın  üçüncüsü 2024 yılında Kastamonu’da düzenlenecektir. Geceye Recep Garip, Erol Erdoğan, Tayyip Atmaca, Yavuz Selim Kurt, Mehmet Gözükara, Yusuf Şahin, Hayati Koca, Saadettin Yıldız, Kudret Bülbül, Mustafa Küçüktepe, Atilla Ertuğrul, Nihat Morgül, Süreyya Aydın, Hayati Koca, Hüseyin Kır, İsmail Daşdemir, Kemal Tekinbaş, Mehmet Baş, Mehmet Okumuş, Mustafa Keleş, Yusuf Gökbakan, Eyüp Azlal, Yasin Mortaş, Sezai Çiçek, Mehmet Okumuş, Hüseyin Tekinbaş, Halit Yıldırım, Salih Sedat Ersöz, Şaban Çetin gibi isimlerin şiirlerini seslendirdiği program gece geç saatlere kadar devam etti.

Kültür sanat komisyonu üyeleri ses sanatçısı Cemalettin Tül, Tayfur Kurt, Abdülkadir Çopursan’ın icra ettiği musiki ziyafeti geceyi taçlandırdı.

Şuera; pazar günü Ihlara Vadisi’ni  gezdikten sonra, seneye Kastamonu’da buluşmak üzere Aksaray’dan ayrıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx