Gözde Prens’ten dokuz günlük görkemli düğün

77 yaşındaki Brunei Sultanı Hassanal Bolkiah ile eski ikinci eşi Mariam Abdul Aziz (67)’nin dördüncü oğlu ve onuncu çocuğu olan 32 yaşındaki Prens Mateen, 7-16 Ocak tarihleri ​​arasında dokuz günlük bir şölenle Anisha Isa Kalebic ile evlenecek.

İlişkilerinin nasıl geliştiği hakkında medyada fazla bir bilgi yok ancak çiftin yıllardır birlikte olduğu ve Anisha’nın, Sultan’ın en yakın danışmanlarından biri olan Pehin Dato Isa’nın torunu olduğu biliniyor.

Tahtın altıncı sıradaki varisi Prens Mateen, son derece açık bir kişiliğe sahip ve Instagram’da hayranlarıyla aktif bir şekilde iletişim kuruyor; Instagram’da sadece “Mateen” adını kullanıyor ve 2,4 milyon gibi önemli bir takipçi sayısına sahip. GQ Tayland da 2016 yılında genç veliahtı, Brunei’nin “en uygun soylu bekarlarından” biri ilan etmişti.

Sosyal medya platformunda görkemli yaşam tarzını paylaşmaktan çekinmeyen Prens’in profilinde, süper yatlar, egzotik evcil hayvanlar, birinci sınıf oteller ve özel jetler hemen göze çarpıyor.

2016 yılında Tatler Dergisi tarafından “Asya’nın en uygun 50 bekarından biri” olarak gösterilen Prens Mateen, 2016 yılında Londra Üniversitesi’nden Uluslararası Çalışmalar ve Diplomasi alanında yüksek lisans derecesi aldı.

Şu anda Brunei Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde binbaşı rütbesinde helikopter pilotu olarak görev yapıyor.

Sultan Hassanal Bolkiah’ın özel danışmanı Pehin Dato Isa’nın torunu olan Anisha’nın da Brunei’de başarılı bir girişimci olduğu söyleniyor.

Başarılı moda markası Silk Collective’i kurdu ve yakın bir arkadaşıyla Authentirary adlı bir turizm şirketinin de ortaklığını sürdürüyor.

Nikah töreni 11 Ocak’ta Sultan Ömer Ali Saifuddien Camii’nde yapılacak.

Bunun ardından, dünyanın dört bir yanından konukların katılacağı Kraliyet düğünü resepsiyonu düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx