‘İzleme Listesine Giren’ Cardano Coinler Bunlar!

Şimdi Cardano coinler ne diyeceksiniz? Cardano’nun blockchain’inde çıkan kripto para birimlerini kastediyoruz elbette. Son yıllarda kripto para ve blockchain alanı, geleneksel finans dünyasında devrim yaratmayı amaçlayan projelerle inovasyonda önemli bir artışa tanık oldu. Bu çığır açan girişimler arasında, her biri masaya kendine özgü bir yaklaşım getiren MinSwap (MIN), Indigo (INDY) ve Liqwid (LQ) yer alıyor. Kriptokoin.com olarak bu Cardano coinlerin temel kavramlarını, kullanım türlerini inceleyeceğiz. Ayrıca en son haberlere ve büyüme potansiyeline odaklanacağız.

Cardano coinler içinde MinSwap (MIN)

MinSwap, Cardano’nun blockchain’inde inşa edilmiş merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Çeşitli kripto para birimlerinin ve tokenlerin eşler arası ticaretini kolaylaştırır. MinSwap’in Cardano üzerinde yield farming özelliklerine sahip ilk çok havuzlu DEX olduğunu söylemek önemlidir.

Otomatik akıllı sözleşmeler kullanarak çalışıyor. Ayrıca, şeffaflık sağlıyor. Diğer taraftan dolandırıcılık riskini en aza indiriyor. Yatırımcılar bir kripto para birimini diğeriyle güvenli bir şekilde takas edebiliyor. Buna göre, ödüller kazanmak için likiditeye katkıda bulunabiliyor ve merkezi olmayan yönetişime katılabiliyorlar.

Yakın zamanda MinSwap, platformunda önemli bir yükseltme yaptığını duyurdu. Likidite sağlamayı geliştirmek ve alım satım deneyimini iyileştirmek için yeni özellikler sunuyor. Yükseltme, fiyat aralığını azaltan ve işlem çiftlerini optimize eden gelişmiş algoritmalar içeriyor. Ayrıca MinSwap, kullanıcılara protokol kararlarında oylama yetkisi veren ve kontrolü daha da merkezsizleştiren yerel yönetişim tokenı MIN’i tanıttı.

DeFillama’ya göre MinSwap, 54,12 milyon dolar ile Cardano ekosisteminde en yüksek TVL’ye sahip dApp. Bu makalenin yazıldığı sırada, rakamlar şu şekilde:

 • Fiyat: 0,0223 dolar.
 • 24 saatlik işlem hacmi: 93.000 dolar.
 • Toplam Arz: 5 milyar token.

Indigo (INDY)

Indigo, geleneksel finans ile blockchain alanı arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan öncü bir projedir. Hepsi bir arada bir finansal platform olan Indigo, kullanıcılara kendi topluluğundaki sentetik varlıklara erişim sağlamayı amaçlamaktadır.

Platform, takas (beta), yield farming, borç verme, borçlanma ve stake etme gibi hizmetler sunarak portföylerini büyütmek isteyen bireyler için çok yönlü bir ekosistem haline getiriyor. İşte bu protokolü çok ilginç kılan bazı şeyler:

 • CDP’ler Etkili Bir Şekilde Kredidir: Bir CDP’yi kaldırdığınızda, protokol bir iAsset’i basmanıza izin verir. Bu, belirli bir iAsset’teki ADA’nız için kredi almak gibidir. Ayrıca bu iAsset’i açık piyasada ADA karşılığında satabilirsiniz.
 • Kullanıcılar ISPO/Staking Bakiyelerini yükseltebilirler: Bir CDP oluşturabilir, ardından iAsset’i ADA için satabilirsiniz. Bu ADA ile yeni bir CDP oluşturup döngüyü tekrarlıyorsunuz. Ödülleri artırmanın çok etkili bir yolu.
 • Mint iUSD, Cardano’da önemli bir stablecoin.

DeFillama’ya göre Indigo, 39,19 milyon dolar ile Cardano ekosisteminde ikinci en yüksek TVL’ye sahip dApp. Bu makalenin yazıldığı sırada, rakamları şu şekilde:

 • Fiyat: 3,43 dolar.
 • Piyasa değeri: 20 milyon dolar.
 • 24 saatlik işlem hacmi: 79.379 dolar.
 • Toplam / Maksimum Arz: 35 milyon token.

Liqwid (LQ)

Liqwid, Cardano blockchain’de çalışan merkezi olmayan bir protokoldür. Akıllı sözleşmeleri, kullanıcıların oylama gücüne ve stake etme ödüllerine sahip olduğu yerlerde denetlenir. Liqwid öncelikle Cardano topluluğu içindeki kullanıcılara hitap etmektedir. Bu, ekosistemin büyümesini desteklerken atıl varlıklarını ödünç vermelerini ve pasif gelir elde etmelerini sağlar. Borç alanlar ise varlıklarını satmadan sermayeye erişebilir. Bu da onların yatırım stratejilerini bozmadan çeşitli fırsatlara katılmalarına olanak tanıyor.

Yakın zamanda Liqwid, başarılı bir üçüncü taraf güvenlik denetiminden geçerek güvenlik ve güvenilirliğine olan güveni artırdı. Denetim raporunda Liqwid’in sağlam akıllı sözleşme mimarisi ve kullanıcı fonlarının güvenli kullanımı övgüler aldı. Bu, güvenilir bir borç verme platformu olarak itibarını sağlamlaştırıyor.

DeFillama’ya göre Indigo, 19 milyon dolar ile Cardano ekosisteminde üçüncü en yüksek TVL’ye sahip dApp. Bu makalenin yazıldığı sırada, rakamları şöyle:

 • Fiyat: 4,21 dolar.
 • 24 saatlik işlem hacmi: 22.140 dolar.
 • Toplam / Maksimum Arz: 21 milyon token.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx