Zonguldak’ta batan geminin kayıp personeli 65 gündür bulunamıyor

Zondukdak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım 2023’te fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan “Kafkametler” adlı gemideki kayıp personele 65 gündür ulaşılamadı.

AA’nın haberine göre, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD ile diğer ekipler ise elverişsiz hava şartları nedeniyle 2 gündür ara verdiği denizden çalışmalara yeniden başladı. Su Altı Arama ve Kurtarma polis ekibi de Bozhane Limanı’na geldi.

Denizcilik Genel Müdürlüğünün kontrolünde batık geminin enkazını kaldırma işlemlerine de hava şartlarının düzelmesiyle devam edileceği öğrenildi.

Bu arada aynı tarihte fırtınada ikiye bölündükten sonra karaya oturan Kamerun bayraklı “Pallada” isimli kargo gemisinin söküm işlemleri sürüyor.

Sahil güzergahının bir bölümü, vinç ve iş makineleriyle yürütülen çalışmalar nedeniyle emniyet şeridine alınarak, yaya geçişine kapalı tutuluyor.

NE OLMUŞTU?

Rusya’dan İzmir Aliağa Limanı’na yük taşıyan “Kafkametler” adlı kuru yük gemisi, 19 Kasım 2023’te fırtına nedeniyle Ereğli Limanı’ndan çıkarken askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Gemideki 12 kişilik mürettebattan 5’inin cesedine ulaşılmıştı.​​​​​​​​​​​ Diğer 7 kişiye ise 65 gündür ulaşılamıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx