AKP’nin Kalesinde Bayat Ekmeğe de Zam Geldi

Kocaeli’nde bayat ekmeğe de zam geldi. Taze ekmeğin fiyatı 50 kuruş artarken, bayat ekmeğin fiyatı 1 lira arttı. Vatandaşlar tepki gösterdi.

Kocaeli’nde aralık ayında ekmeğe gelen 50 kuruşluk zam, bayat ekmeği de vurdu. Taze ekmeğin fiyatı 50 kuruş artarken, bayat ekmeğin fiyatı 1 lira arttı.

1 Ocak’tan itibaren g

eçerli olan ekmek zammıyla birlikte taze ekmek 7,5 liradan 8 liraya yükseldi. Normal ekmek 7,5 lira iken bayat ekmek 4 lira idi. Ekmeğe gelen 50 kuruşluk zam sonrası normal ekmek 8 lira, bayat ekmek ise 5 lira oldu.

Vatandaşlar, “Normal ekmeğe kuruşluk zam yapılırken, bayat ekmeğe bu kadar yüksek zam yapılması çok adaletsiz” diyerek isyan etti.

Seçim üzerine yapılan zamma isyan eden bir vatandaş “5 kişilik bir aileyiz. Utanarak söylüyorum ama bayat ekmek yiyoruz. Çocuklarımız taze istiyor ama alım gücümüz yok diyemiyoruz. Daha sağlıklı böylesi diyerek onları kandırıyoruz. 1 TL zam kimilerine göre az gelebilir. Günde en az 10 ekmek giriyor evime. Şimdi her gün 50 TL ekmek parası vereceğim. Yazıklar olsun. Gelsinler kapıma benden oy istesinler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx