Ayağınıza Bir Miktar Karbonat Dökün: Gördüğünüz Şeyden Sonra Herkese Tavsiye Edeceksiniz…

Ayaklar, vücut üzerindeki ağrıların merkez üssü olarak kabul ediliyor. Sağlıklı olmayan ayaklar, yalnızca ayak bölgesinde değil aynı zamanda vücudun üst yapısında da çok ciddi sağlık sorunlarına neden olmakta.

Ayaklarımızda yer alan estetik problemlerin yanı sıra, bu sorunların kolaylıkla sağlık problemlerine de dönüşebilecek olması uzmanlar tarafından ciddi uyarılara neden olmakta.

Tüm bu sorunlardan kurtulmanın ilk yolu, etkili bir ayak bakımından geçiyor. Söz konusu bakım olduğunda ise ilk olarak ucuz ve etkili yöntemlerden bir tanesi olan karbonat gelmekte. Karbonatla yapılan ayak bakımını masrafsız ve çok etkili olmasına rağmen birçok kişi tarafından bilinmiyor.


Karbonat ile ayak bakımı nasıl yapılıyor?

Ayak bakımını yapabileceğiniz uygun bir leğen içerisine sıcak su ekleyin. 4 yemek kaşığı karbonatı ilave edin ve suda erimesini bekleyin. Daha sonra yarım saat ayaklarınızı bu suda bekleterek ölü derilerinizin yumuşamasını ve ayakların derinlemesine temizlenmesini sağlayın.

SİNEK ISIRIĞI İÇİN KARBONAT MUCİZESİ

Acı veren arı sokmaları ve sivrisinek ısırıkları hayat kalitenizi mahvedebilir.

Bir dahaki sefere pikniğe ya da açık bir alanda bulunacağınız etkinliğe giderken bir sürü ilaç götürmek yerine yanınıza su ile karıştırılmış kabartma tozunu götürün. Daha sonra bu karışıma peçete bandırarak arının soktuğu veya sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın.

1 dakika sonra hemen iyileşeceksiniz. Ayrıca kabartma tozu yerine karbonat da kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx