Salih Uçan, Beşiktaş Park’ın zeminini eleştirdi: Bu mesaj kime gidiyorsa artık…

Süper Lig’in 6. haftasında Beşiktaş sahasında Kayserispor’u ağırladı. Siyah-beyazlılara 3 puanı getiren golün asistini yapan Salih Uçan, Beşiktaş Park’ın zeminindeki sorunlara dikkat çekti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklama yapan Salih Uçan “Bugün kazanmamız gereken bir maçtı. Çünkü 2-3 günde bir maç oynuyoruz, psikolojisi kolay değil. Maçları ilk yarıda kopartmak ya da farkı açmak istiyoruz. Biz gol kaçırdıkça Anadolu takımlarının motivasyonu artıyor. Biraz gerginlik oluyor tabii ama kazanınca mutlu oluyoruz. Geçen seneye göre zeminimiz git gide kötüye gidiyor. Bu mesaj kime gidiyorsa artık. Dikkat etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

GÜNEŞ: BU FİKSTÜRÜ HİÇ ANLAMIYORUM

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş ise fikstür eleştirisi yaptı. 90 dakikanın ardından maçı değerlendiren tecrübeli teknik direktör şunları söyledi: “Kendi sahamızda seyircimizin önünde 3 puan önemliydi. Bazı oyuncular 3 gün önce oynadı. Sıkıştırılmış bir hafta yaşıyoruz. Saatler de öyle. Değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz. Bugün bitti artık, şimdi Adana Demirspor maçına hazırlanacağız. Salı günü gideceğiz. Çarşamba maç oynayıp geri döneceğiz. Orada kalmak istedim ama 3-4 gün orada kalmak gerekiyordu. Program bile zorlanıyor ama çalışacağız. Bu fikstürü ben hiç anlamıyorum. Deplasmanları en fazla yaşayan takım olarak, bu fikstürü anlamış değilim. Bize yurtdışından gelen takımları bir gün sonraya atıyorduk dendi ama bize öyle olmuyor.

Keşke perşembeye koysalardı maçımızı daha iyi olurdu. Ben Adana’da kaldıktan sonra Konya’ya geçmek istedim. Bu hafta bizim için kolay olmayacak.”

VAR ELEŞTİRİSİ

VAR sistemiyle ilgili de konuşan Güneş “Federasyonla ilgili sıkıntımız yok ama aldığı kararların tartışma konusu olduğu için söylüyoruz. VAR sisteminde bizle alakası yokken, görüntüleri konuşmaları dışarıya verdiler ama Pendik ve Trabzonspor maçını dışarıya vermediler. O gün niye verdiler, bugün niye vermediler? Bunların cevabını onlar versin. Biz o maçları hak ettik, hak etmedik meselesi değil. Kararlarda, kurallarda tutarlılık olursa güven olur.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx