Tek Taş Yüzükler

Eşsiz tasarımları ve renkleri ile satışa sunulan tek taş yüzük modelleri, farklı kesim şekilleri ve boyutları ile bir takıdan çok daha fazlasını ifade eder. Özel tasarım tek taş yüzük modelleri üzerinde yer alan pırlantadan ötürü değerini hiçbir zaman yitirmez. Göz alıcı pek çok model arasından tarzınızı yansıtacak en güzel yüzüğü kolayca seçebilirsiniz.

Tek Taş Yüzük Modelleri Nelerdir?

Tek taş yüzük modelleri, üzerinde yer alan pırlantanın kesim şekline göre adlandırılır. Pırlantaların kesim şekiller için kullanılan ve uluslararası standartlarda çeşitli kuruluşlar tarafından sertifikalandırılmış yaklaşık olarak 10 farklı model bulunur. Bu modeller içerisinde ise genel olarak hem popüler olan hem de fiyatı en yüksek olan model yuvarlak kesimdir. Bunun dışında diğer popüler kesimler arasında kare kesime sahip oval ve prenses özel tasarım tek taş yüzükler bulunur.

Özel tasarım tek taş yüzük modelleri için sadece üzerinde yer alan taş değil yüzük için kullanılan malzemenin de türü hem değer hem de görünümü açısından önemlidir. Özel tasarım tek taş yüzükler genel de altın ve platin gibi değerli metaller kullanılarak tamamlanır. Altın seçenekler arasında sarı ve beyaz altın modelleri bulunur. Pırlantayla en çok kullanılan renk genel olarak beyaz altındır.

Tek Taş Yüzük Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tek taş yüzükler satın alırken dikkat edilecek en önemli unsur üzerinde yer alan pırlantadır. Pırlantalarda sınıflandırma 4C adı verilen temel kriterlere dayanır. Mercan Ziya Göral tarafından tasarlanan özel tasarım tek taş yüzükler uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanmış sertifikalara sahiptir. Pırlantalar şık mücevherler olmasının yanı sıra değerli bir yatırım aracı olarak da değerlendirilebilir. Bu sebeple satın alacağınız pırlanta tek taş yüzüğün sertifikalı olması satış aşamasında değerini korumasında yardımcı olur.

Tek Taş Yüzük Nasıl Seçilir?

Tek taş yüzük modelleri yüzüğün ağırlığı, yüzükte kullanılan metalin türü, metalin ayarı, yüzük üzerinde yer alan taşın kesimi, türü ve kıratı gibi detaylar düşünüldüğünde çok farklı tasarım çeşitliliğine sahiptir. Bu kadar çok model arasından seçim yapmak kafanızın karışmasına ve hangisini alacağınıza karar vermekte zorlanmanıza neden olur. Özellikle evlilik tekliflerinde yapılacak seçim özel bir anlam ifade ettiğinden çeşitliliğin çok olması bir dezavantaj olabilir. Tek taş yüzüğü almaktaki amacınız ne olursa olsun seçim sürecini kolaylaştırmak için yapmanız gereken ilk şey bütçenizi netleştirmek olacaktır. Bütçenize uygun seçimler yapmak hem tasarım açısından hem de pırlantanın özellikler açısından tüm seçenekleri tam olarak keşfetmenize olanak sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx