Tesla yeni fabrikasını Türkiye’de kurabilir!

Dünyanın en önemli elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla, yeni bir fabrika daha kurmaya hazırlanıyor. Tesla’nın fabrikalarının olduğu ülkeler ise Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin. Şirketin ABD’de biri New York, biri Texas’ta olmak üzere iki fabrikası var. Ancak üretim kapasitesini yükseltmek isteyen şirketin hedefi, 2023 yılı bitmeden yeni fabrikasını kurmak ve üretime başlamasını sağlamak.

Tesla yeni fabrikasını Türkiye’de kurabilir!

Tesla’nın daha önce Brezilya’da üretim yapmak istediği söylenmişti. Ancak şirket, X hesabı üzerinden bu iddiaları resmi olarak yalanladı. Bu yalanlama sonrasında Tesla’nın yeni fabrikasını Türkiye’de kurabileceği yüksek sesle dillendirilmeye başlandı. Elon Musk’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan yakınlığı da bu söylentiyi ciddi şekilde destekliyor. Hatta Erdoğan’ın Elon Musk’a bir sonraki Tesla fabrikasını Türkiye’de kurması konusunda davette bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk’tan Teknofest’e katılmasını da istedi. Bu gelişme sonrası Musk’ın Teknofest’e katılma olasılığı ciddi şekilde güçlendi. Tesla fabrikası nereye kurulur bilinmez ancak atılan adımlar ve gelişmeler, şirket için en ciddi seçeneğin Türkiye olduğunu ortaya koyuyor. Peki Elon Musk sizce sıradaki Tesla fabrikasını gerçekten de Türkiye’ye kurar mı? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx