Yapay Zeka En Büyük Engelini Aştı: ChatGPT, Artık İnternete Erişip Güncel Verileri Kullanabilecek!

Ocak ayından bu yana teknoloji gündeminden ayrılmayan yapay zeka endüstrisi, gün geçtikçe büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak, dünyaca ünlü sohbet robotu ChatGPT’nin bundan böyle internetteki tüm güncel veriler hakkında da bilgi sahibi olacağı doğrulandı. 

Detaylar haberde ?

Geçtiğimiz gün, birçok kişinin yapay zeka ile tanışmasını sağlayan ünlü sohbet robotu ChatGPT hakkında oldukça önemli bir gelişme yaşandı.

Sevilen aracın geliştiricisi Open AI, ChatGPT’nin artık internette yayınlanan son verilere erişebileceğini ve bundan böyle kullanıcılara güncel bilgiler sunabileceğini açıkladı.

Bildiğiniz üzere, sohbet robotu kullanıma açıldığı ilk zamanlarda sadece Eylül 2021’e kadar paylaşılan veriler hakkında bilgi sahibiydi.

Firmanın Mart 2024’te kullanıma sunduğu GPT 4 ise, ancak çıkış tarihi olan 14 Mart gününe kadar yaşananlardan haberdardı.

Bu nedenle, kullanıcılar ChatGPT’den son gelişmeler hakkında bilgi alamıyor ve doğruluğunu kaybetmiş kısmen eski verilere dayanan cevaplar ile yetiniyordu.

Ancak bugünden itibaren başarılı sohbet robotu, internette yayımlanan son dakika haberleri dahil tüm güncel veriler hakkında bilgi sahibi olacak.

OpenAI’ın yaptığı duyuruya göre, ilk etapta sadece ChatGPT Plus sahipleri, en güncel bilgilere erişebilen ChatGPT’yi deneyimleyebilecek. İlerleyen zamanda yeni özellik, tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Uzmanlara göre, ünlü aracın yeni özelliği internet kullanıcılarının bilgi arama yönetimini büyük ölçüde değiştirecek. Bu durum, Google, Opera ve Firefox gibi arama motorlarının popülerliklerini büyük oranda kaybetmesine yol açacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Zaman engelini aşan ChatGPT, geçtiğimiz günlerde 25. yaşını kutlayan Google’ın yerini alabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx